img
Presbyond Lazer Cerrahisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İsterseniz

Lazer Presbyond

img

Refraktif Cerrahi Uygulamaları

Yakın Görüş Düzeltme Lazer Presbyond

Lazer PRESBYOND Göz Ameliyatları Kişiye özel uyarlanmış tedavi ile sayıları hızla artan presbiyopi hastaları için görme kusurlarından kurtulmak adına en uygulanabilir ve kolay çözümdür. PRESBYOND Lazer göz ameliyatı ile kısa ve uzun vadeli sonuçlar açısından yakın ve ara mesafelerde kusursuz görme keskinliği yakalanabilmektedir. Lazer PRESBYOND Göz Ameliyatları görme kalitesini yükseltmek için, daha yüksek alan derinliği ile, gözlüklerden bağımsız bir yaşam olanağı sunmakta.

Lazer PRESBYOND Göz Ameliyatlarını diğer lazer yöntemlerinden farkı hastalara ve refraktif(Gözüş Düzeltme Uygulamaları) göz cerrahlarına sunduğu eşsiz olanaklar. Görüş kalitesindeki muazzam iyileşme ve ekonomik olması hastalar için uygun bir tedavi yöntemi olarak öne çıkarıyor. Lazer Presbyond Göz Ameliyatının bir diğer avantajı ise geleneksel uygulamalara kıyasla daha çok hasta tarafından rahatlıkla tolere edilebiliyor olmasıdır.

Genellikle 40 yaş ve sonrasında göz içi merceğinin odaklama yeteneği ve gücünü kaybetmmesi sonucu yakını görmenin gittikçe zorlaşması durumudur. Gözünün odaklama yeteneği tam olan bir insan, gözünden yaklaşık 10 cm kadar uzakta duran bir cisme odaklanabilmektedir. Yaş ilerledikçe gözün yapısındaki değişimler, bu minimum mesafenin gittikçe artmasına neden olur ve kişi yakın mesafelere odaklanmada, net görmede zorlanmaya başlamaktadır.

img
img

Presbiyopi her insanda olabilecek ve yaş ile oluşan, derinin kırışması veya saçların beyazlaması gibi doğal bir durumdur. Günümüzde Presbiyopinin lazer presbyond göz ameliyatı ve göz içi mercek (akıllı lens) uygulamaları ile tedavisi mümkündür.