img
Relex Smile Lazer Cerrahisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İsterseniz

Relex Smile

img

Refraktif Cerrahi Uygulamaları

Mikro Kesi İle Görüş Düzeltme Relex Smile

Bıçak kullanılmadan Lazer ile uygulanan Mikro kesi lentikül çıkarma tekniği lazer cerrahisi açısından cerrahlara ve hastalara birçok avantaj sağlıyor. SMILE teknolojisi sayesinde minimal invaziv(Mikro kesi), korneadan kapak kaldırılmadan (flepsiz) ameliyat ilk defa uygulanabilir hale geldi. Lentikül çıkarma, Lens şeklinde korneal stromal doku parçasının lazer ile korneada açılan küçük bir kesiyle dışarı çıkarılması tekniğine dayanıyor.

Relex Smile teknolojisi, LASIK uygulamasından %80 daha küçük korneal yan kesik ve %30 daha küçük korneal kapak kesiği işlemi ile gerçekleştirilmekte. SMILE teknolojisi sayesinde göz kuruluğu, enfeksiyon ve epitel dokunun içe doğru büyümesi vakaları daha az olmaktadır.

Relex Smile Görüş Düzeltme Uygulaması

SMILE Teknolojisi

Minimal invaziv mikro kesiyle lentikül çıkarma lazer göz ameliyatlarında birçok avantaa sahip. SMILE teknolojis bıçak kullanılmadan uygulanan flepsiz ameliyatları mümkün hale getirdi. Smile teknolojisinin sağladığı avantajlardan biride, Kornea tabakasında Daha fazla biyomekanik koruma ve stabilite sağlaması. Bu sayede işlem uygulanan dokuya neredeyse hiç dokunulmuyor.

img
img

Minimal Invazif, Flepsiz ve Doku Hasarsız

Kornea Biyomekaniğine Zarar Vermeden Uygulanan Lazer İle Görüş Düzeltme

Lazer göz ameliyatları açısından Dünyada bir ilk olan minimal invaziv(bıçaksız lazer ile mikro kesi), flepsiz(kornedan kapak kaldırılmadan) ReLEx® SMILE ile ZEISS tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Zeiss görme kusurlu hastaları minimal invaziv, flepsiz Relex SMILE lazer göz ameliyatı ile tedavi etme yöntemini ilk bulan firmadır. Relex SMILE’ın gelişmesi ve sunduğu avantajlar, refraktif(görüş düzeltme) ameliyatlarının geleceğinin minimal invaziv(mikro kesi) tekniğinin olduğunu gösteriyor.

Relex Smile uygulayıcı makinası olan Vismax lazer göz ameliyatlarında Mükemmel performans sağlaması için üretildi. ReLEx SMILE, yüksek numaralı düzeltmelerde dahi öngörülebilirlik sağlayan, yüksek hassasiyetli ve sektörel açıdan çığır açmış femtosaniye lazer ZEISS VisuMax® ile uygulanmakta. Visumax'ın Öne çıkan özellikleri; lazer kesi hassasiyeti, yüksek hızı ve hassas müdahale yaklaşımı, Visumax'ı SMILE tekniği gibi ileri teknoloji korneal uygulamaları için ideal bir platform haline getirmektedir.